GYNEKOLOGIE - BRNO
GYNEKOLOGICKÁ ORDINACE MUDr. Jiří Čalkovský
PORADNA PRO TĚHOTNÉ
MOBIL:731 031 627


Soukromé lékařské zařízení jehož prioritou je dostupnost odborných kvalitních služeb erudovaným specialistou a zachování absolutní diskrétnosti. Příjemné privátní prostředí vytváří atmosféru ve smyslu rodinného lékaře.

Přijímáme pacientky za přímou platbu, nebo registrujeme a přijímáme nové pacientky na účet pojišťoven - pouze ZPMVČR-211 a VoZP-201.
U nás žádné doplatky na základní výkony hrazené pojišťovnou nevybíráme, avšak výkony na vlastní přání si pacientky hradí a stejně tak i neregistrované pacientky a pacientky pojištěné u nesmluvní zdravotní pojišťovny si vše hradí přímou platbou.
Spermiogram, GYNEKOLOGIE BRNO - Žabovřesky, Sovova 7 - MUDr. Jiří Čalkovský - CENÍK

 • Dostupnost ambulance do 12 minut z centra Brna. Objednáváme telefonicky závazně na den a časovku (vyšetření diskrétní a bez čekání) i pacientky ze vzdálenějších regionů včetně požadavku sexuologické gynekologie.
 • Ambulance odpovídá požadavkům evropské úrovně
 • Komplexní ambulantní gynekologicko-porodnická péče a Poradna pro těhotné, Ultrazvuk - vyšetření
 • Pravidelné gynekologicko-onkologické prevence včetně mamografie a dispenzární péče
 • Pravidelné prohlídky, gynekologicko-onkologická prevence včetně mamografie a dispenzární péče
 • Preventivní a screeningové vyšetření cílené na rakovinu děložního čípku: "Cobas HPV DNA test". Hradí pojišťovny ve 35, 45 a 55 letech věku, jinak je toto vyšetření za přímou platbu. Cobas HPV DNA test určuje přítomnost rizikových typů virů HPV a stanoví míru ohrožení ženy karcinomem děložního hrdla. Má významnou předpovídající schopnost a umožňuje odhalit riziko vzniku karcinomu v dlouhodobém intervalu.
 • Očkování proti rakovině děložního čípku doporučujeme realizovat v očkovacím centru
 • Antikoncepce - spolehlivé formy a zdravotní dohled
 • Diagnostika a řešení hormonální rozlady a klimakterických stavů
 • Diagnostika a léčba neplodnosti celého páru i se zaměřením i na partnera, tj. i na andrologickou etiologii
 • SPERMIOGRAM A POSTKOITÁLNÍ TEST: Spermiogram pro muže v sexuologické ordinaci, nebo alternativní vyšetření ženy v gynekologické ordinaci - postkoitální test - PCT, u kterého není nezbytná přímá přítomnost muže.
 • AMH - test plodnosti ženy (z krevního vzorku) - biologický věk vaječníků. Mohu ještě odkládat mateřství?
 • Návaznost na špičková odborná lůžková pracoviště, na špičkové ženské kliniky, porodnice a centra asistované reprodukce
 • Návaznost na specializovaná pracoviště v oborech Sexuologie, Andrologie a urologie. Vztahová poradna
 • Smluvní vztah se zdravotními pojišťovnami ZPMVČR-211 a VoZP-201 (registrace)
 • Dostupnost vyšetření pro všechny i za přímou platbu s možností poskytnutí i nadstandardních služeb
 • Podrobný seznam poskytovaných gynekologických výkonů je uveden v sekci Služby
 • Články a Odkazy - Krizová centra a Linky pomoci: Žena v tíživé životní situaci
 • Videa: Gynekologie, těhotenství, porod a šestinedělí, těhotenství
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  CENÍK: Gynekologické výkony plně hradí zdravotní pojišťovny 201- VoZP a 211-ZPMVČR.

  Ostatní pacienti vyšetření hradí přímou platbou:
  Podrobný ceník pro smluvně nepojištěné pacienty, výkony mimo pasportizaci se zdravotní pojišťovnou a výkony na vlastní přání pacientů jsou k dispozici v tištěné formě v naší ordinaci.

CENÍK PRO SAMOPLÁTCE v gynekologické ordinaci

!!! Změny jsou vyhrazeny, závazný je aktuální ceník v písemné podobě dostupný v čekárně ordinace, nebo na vyžádání u sestry a případně s edukací dohodou s lékařem.

Úvodní - cílené - kontrolní gynekologické vyšetření bez nebo i včetně UZV. (Nutno zvlášť přičíst laboratorní vyšetření zejm. OC.) Gynekologické vyšetření základní (Např. na vlastní žádost nebo pro zaměstnavatele) 1000,-Kč (až 2000,-Kč)
Jednorázový materiál např. gyn. zrcadlo včetně eko-likvidace (Není-li uhrazen paušální přísp.v kal. roce) 100,-Kč (až 200Kč)
Vyšetření ultrazvukem na vlastní žádost (abdominální + event. vag. sondou) 600,-Kč
Odsun menstruace na vl. žádost pacientky (nutno přičíst gynekol. vyš. nehradí-li ZP) 300,-Kč
Předpis opak. receptu u neregistrovaných pacientek - s krátkou edukací. (Ukáže-li se nezbytné i gynekologické vyšetření, pak je účtováno kontrolní, cílené nebo úvodní vyšetření.) 500,-Kč
Mimořádný akutní předpis receptu k postkoitální ochraně (přičíst vyšetření a event. popl. mimo prac. dobu) 1000,-Kč
Potvrzení na vlastní žádost pacientky, např. pro zaměstnavatele. Výpis z dokumentace u pojištěnkyně nesmluvní ZP min. 800,-Kč. Nad 2 strany + á 50Kč strana. 800,-Kč
Spermiologické laboratorní vyšetření plodnosti muže - SPERMIOGRAM z ejakulátu (vyšetření v sexuologické ordinaci), nebo z biologické tekutiny získané z pochvy ženy (PCT - postkoitální test do 2 výjimečně až 12 hodin po styku) - vyšetření v naší gynekologické ordinaci. Veškeré výsledky a informace jsou sděleny písemně v protokolu. Cena zahrnuje laboratorní vyšetření spermiogramu. Protokol je předán pouze do vlastních rukou pacienta. Protokol obsahuje m.j. písemnou interpretací výsledku labor. vyšetření a doporučení další léčby. Požadavek urychleného vyšetření komplexního spermiogramu (bez bakteriologie) se zasláním protokolu pacientovi e-mailem ještě téhož dne je za příplatek jako u vyšetření spermiogramu viz http://www.sexuologie-brno.cz/-Cenik- Případný další požadavek - úvodní ev. cílené vyš. se účtuje zvlášť). Požadavek osobní edukace s lékařem nad protokolem SPG je třeba objednat předem na časovku. viz http://www.sexuologie-brno.cz/-Cenik- (Případný další návazný požadavek celkového a sex.-andrologického tj. i tělesného vyšetření muže je třeba řešit osobní návštěvou v ordinaci po předchozím objednání (viz ceník sexuologie) .

Nechceli muž podstoupit vyšetření spermiogramu, lze provést vyšetření plodnosti muže i bez jeho účasti v ordinaci a to vyšetřením postkoitálního testu (PCT) , tj. vyšetřením ženy po nechráněném pohlavním styku v období ovulace ženy. PCT navíc upřesňuje diagnostiku plodnosti celého páru.

Cena za PCT je stejná jako za vyšetření spermiogramu, ale je nutno připočítat gynekologické vyšetření ženy.

1995,- Kč spermiogram s vystavením podrobného písemného protokolu lékařem

Expres do 4-12ti hod se zasláním protokolu 1995,-Kč
Stanovení plodných dnů ženy na základě sonografické endometrie a folikulometrie, přičíst gynekol. vyšetření 600,-Kč
Test na těhotenství: vyšetření z moči a z krve, gynekologické a ultrazvukové vyšetření i u neregistrovaných pacientek, nutno přičíst gynekologické vyš. 600,-Kč až 1100,-Kč
Nevyužití řádně objednaného vyšetření na časovku - zaplacená záloha propadá ve prospěch zdrav. zařízení. Nezálohovaná nevyužitá vyšetření 50% z ceny, v jiných případech minimálně 800,-Kč min. 800,-Kč
Vyšetření neodkladného gynekologického problému MIMO OBJEDNÁNÍ NA ČASOVKU - příplatek: soubor. vyš. + 800Kč +800.-Kč
Odborná sexuologicko-gynekologická nebo sexuologická konzultace (20-40 min. (+10min.adm). Případné gynekol. vyš. se účtuje zvlášť. 2000,-Kč
AMH - test plodnosti ženy včetně následné osobní edukace s lékařem a doporučení léčby. "Otěhotnět nyní? Mám ještě dost času nebo bych již mateřství neměla odkládat?" 1250,-Kč
ANONYMNÍ VYŠETŘENÍ JSOU S PŘÍPLATKEM 100% !!! PŘÍPLATEK 100%
Výpis z gynekologické dokumentace.
(Nejedná-li se o vyšetření na vlastní přání (např. pro zaměstnavatele) je jednotlivá aktuální lékařská zpráva bezprostředně po vyšetření registrované pacientky poskytnuta v rámci jednoho aktuálního vyšetření na účet pojišťovny.
500,-Kč a za další str. á50,-Kč/str

TEL: 549 256 561
MOB: 731 031 627vytisknoutzpět