GYNEKOLOGIE - BRNO > Kontakt > GYNEKOLOGIE BRNO. Postkoitální test. Spermiogram.

SPERMIOGRAM
nebo když nespolupracuje muž, tak pro ženy POST-KOITÁLNÍ TEST Sims-Huhnerův

protokol obdržíte okamžitě - tj. téhož dne

Když muž odmítá vyšetření spermiogramu, pak je tu možnost vyšetření PCT

Co je PCT - postkoitální test Sims-Huhnerův odkaz-

Diskrétní lékařská ordinace specialisty Brno

Postkoitální test (PCT) je jednoduché, nenáročné (ale i diskrétní a případně i anonymní) OVĚŘENÍ PLODNOSTI NEJEN PARTNERA, ALE I CELÉHO PÁRU JAKO BIOLOGICKÉ JEDNOTKY. PCT spočívá v kvalitativním a kvantitativním vyšetření spermií přímo v těle ženy, vyšetření pohyblivosti spermií a jejich životaschopnosti v pochvě a v kanálu děložního čípku ženy po nechráněném pohlavním styku. Zjistíme tak, jak úspěšně se chovají spermie v těle ženy.
Tak lze současně zjistit, zda proběhl plnohodnotný pohlavní styk i s ejakulací do pochvy. PCT prokáže i neplodnost, která je způsobená neschopností spermií projít kanálkem děložního hrdla. U ženy současně test ověří adekvátní estrogenovou stimulaci a stav cevikálního hlenu v ženském pohlavním ústrojí a nepřímo tak sdělí stav připravenosti ženy k uhnízdění oplodněného vajíčka. Současně provedeným ultrazvukovým vyšetřením upřesňujeme aktuální fertilizační potenciál ženy vyšetřením UZV folikulometrie vaječníků a UZV endometrie děložní sliznice, včetně upřesnění plodných dnů.
Vyšetření PCT se provádí mezi 11. až 14. dnem cyklu počítaje od 1. dne krvácení včetně. Vyšetřovaný pár by měl mít nechráněný pohlavní styk jeden nebo dva dny před očekávanou ovulací, tj. mezi 11. a 13. dnem cyklu. Za 6 až12 hodin po pohlavním styku lékař gynekolog - sexuolog ženu vyšetří a přitom odebere malé množství biologického materiálu z pochvy a z kanálu děložního čípku.
Cena PCT je stejná jako za vyšetření spermiogramu, ale je nuto připočítat gynekologické vyšetření ženy a ultrazvukové vyšetření.

SPERMIOGRAM - vyšetření spermiogramu


Podrobný protokol o vyšetření můžete obdržet e-mailem i téhož dne. Odmítá-li muž vyšetření spermiogramu, lze provést vyšetření plodnosti muže i bez jeho účasti v ordinaci a to vyšetřením postkoitálního testu ( PCT ), který lze provést 11. až 15. den ovulačního cyklu - nejlépe v období ovulace ženy. K vyšetření PCT se může dostavit pouze žena po nechráněném pohlavním styku cca do 6-8 hod. (vyjímečně až 12 hodin). Největší spolehlivost testu je v období ovulace ženy. Možno zjistit u nás vyšetřením ultrazvukové folikulometrie a endometrie. Normální hodnoty PCT a více o PCT

Stejně jako muž u nás dostává o vyšetření spermiogramuu podrobný písemný protokol s doporučením další diagnostiky a léčby, stejně tak i žena dostává u nás podrobný písemný protokol o vyšetření PCT a o vyšetření ultrazvukové folikulometrie a endometrie s poučením o možnostech další diagnostiky a léčby.

AMH - test plodnosti ženy (z krevního vzorku) - biologický věk vaječníků.

Jak dlouho ještě mohu odkládat mateřství? Normální hodnoty AMH: 0,9 až 1,1

Vyšetření na sexuálně přenosná onemocnění (STD)

V případě klinického nálezu je vyšedtření na STD na účet ZP. Vyšetření na vlastní přání pacientky např. po rizikovém sexuálním chování je za přímou platbu.
Vyšetření na ureaplasmata a mykoplasmata a na chlamydie

VÝSLEDKY VYŠETŘENÍ Z AMBULANCÍ VČETNĚ LABORATORNÍCH VÝSLEDKŮ TELEFONICKY NESDĚLUJEME a to v zájmu diskrétnosti a zachování lékařského tajemství. Informace o výsledku vyšetření podáváme podrobným písemným protokolem do vlastních rukou pacientky. Vztah lékař - pacient považujeme za velmi důležitou součást léčby a proto vám lékař rád vše sdělí a vysvětlí, můžete si domluvit časovku na samostatnou konzultaci.

DISKRÉTNÍ LÉKAŘSKÉ ORDINACE BRNO

TEL: 549 256 561
MOB: 731 031 627


vytisknoutzpět